ZAHRADNÍ SUKULENTY

 

 Evropské sukulenty rodu Sempervivum

lilac-timeO netřescích toho bylo poslední dobou napsáno poměrně dost. Přesto se setkávám s lidmi, kteří vůbec netuší, že jsou rozdílné druhy a kutlivary, které se liší barvami, vzhledem, rychlostí růstu a velikostí jednotlivých růžic.x

Jaro je obdobím, kdy netřesky předvádějí své barvy. Právě nové kultivary jsou šlechtěny pro barevnost a mnohé druhy si vybarvení zachovávají po celý rok. Většina však po jaru své barvy ztrácí a stávají se zelenými, což je škoda. Na skalce v prodejně máme zasazeno několik desítek pestrých kultivarů  , které lákají pozornost kolemjdoucích. Jsou  krásně vybarvené, ale hlavně jsou to druhy, které vynikají svou pestrobarevností. Některé růžice dosahují v průměru až 30 cm!  Kdo z Vás by chtěl mít skutečně velké netřesky, vytvořte jim dobrou drenáž a obsypejte je štěrkem z opuky . Objeví se utajená krása netřesků.

Každoročně  pro naše zákazníky a milovníky netřesků  připravujeme nové kolekce těch nejkrásnějších kultivarů.  Všechny rostliny  jsou s ověřenými jmény , což se velmi cení. Cena netřesku se neurčuje podle mohutnosti nebo velikosti , ale je oceněna pravost jména. A za ta naše, skutečně ručíme.

Tak trošku se pozapomíná na jovibarby, což jsou rovněž sukulentní rostliny, které mají růžicovitý růst, jsou velmi odolné a jejich uplatnění na zahradě a okrasných nádobách je stejně jako u netřesků. Jovibarby se na rozdíl od netřesků vybarvují na podzim. Jsou ideálními rostlinami na suché zídky, dojov131 spár mezi kameny, do kamenných koryt a nádob. Rod Jovibarba obsahuje pouze 5 druhů, ale několik variet, poddruhů a mnoho kultivarů. Jovibarby mají zvláštní způsob růstu, kdy vytváří velmi husté porosty složené z růžice, které jsou těsně přimknuté k sobě. Tyto porosty jsou tak pevné, že občas bývá problém jednotlivé růžice od sebe oddělit. V zahraničí jsou velmi ceněnými rostlinami, více než netřesky, bohužel u nás jsou poněkud podceňované což je škoda. Některé druhy jsou skutečně atraktivní.

V naší nabídce nalezenet širokou nabídku pestrých kultivarů netřesků, dále druhy rodů Sedum, Jovibarba, Orostachys další sukulentní i klasické skalničky VSTUP DO E-SHOPU 

zidka