Crassula setulosa- drobná kráska z Afriky

 

Crassula-setulosa-růžicePřevážná většina rostlin pocházejících z afrického kontinentu není pro pěstování v našich venkovních podmínkách vhodná. Naštěstí existuje pár sukulentních druhů, které jsou odolné a vhodné pro celoroční volné pěstování na zahradě. Mezi takové zahradní sukulenty odolné mrazům i vlhku patří Crassula setulosa.

Rostlina vytváří husté, 5 cm vysoké polštáře, složené z drobnýchCrassula-setulosa-skalka sukulentních růžic. V období květu vytváří velké množství bílých kvítků na purpurově červených stoncích, vysokých cca. 10 – 15 cm. Pro pěstování v našich podmínkách jsou nejvhodnější štěrbiny mezi pískovci s odklonem od slunce, nebo na místě, kde je putovní stín tvořený listnatými stromy nebo keři. Nesnáší sucho a úpal.

Crassula-setulosa-kvetJá osobně jsem si o sukulentní rostlina zařadila do skupiny sukulentů vhodných do stínu. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že se jedná o dlouhověkou rostlinu a když ji najdete ideální místečko ve skalce, nebo v korytě bude atraktivní součástí vaší zahrady.

Tuto krasulku letos opět najde v naší nabídce sukulentních skalniček.

http://www.skalnicky.com/10124,cz_crassula-setulosa.html

Category: Rostliny do stínu
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.